Egyenlő száru háromszög?


Egy egyenlőszárú háromszög alapja 12 cm, hozzá tartozó magassága 9 cm. A szárának hossza 15 cm. Mekkora a szárhoz tartozó magasság?


Nem jön ki az eredmény.


2018. dec. 30. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Kiszámoltad mennyi a területe?

És utána kiszámoltad a területét úgyis hogy a szárt vetted alapnak?

2018. dec. 30. 20:45
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi. megvan.
2018. dec. 30. 20:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nem jön ki.

Szerintem az alap fele 12 cm.

Így a Pitagorasz tétel szerint 12*12+9*9=15*15

A hasonló háromszögek elvén, ha a szárhoz tartozó magasság m,

m/9=12/15

m=9*12/15=7,2


De lehetne egyenletrendszert is felírni a Pitagorasz-tétel alapján.

2018. dec. 30. 21:16
 4/4 vurugya béla ***** válasza:

A feladatban túl sok adat van, és ezek ellentmondanak egymásnak.

Az alap fele, a magasság és a szár derékszögű háromszöget alkot, de itt nem teljesíti a Pitagorasz-tételt, sőt még háromszöget sem alkot, mert két oldal összege a harmadik oldallal egyenlő! (6+9=15)

Egy egyenlő szárú háromszöget a fenti adatok közül két adat már egyértelműen meghatároz, a harmadik már ezekből számolható lenne.

Nem lehet, hogy valamit elnéztél a feladat szövegében?

2019. jan. 1. 19:19