030415 kérdése:

Matematikai feladat: Melyik válasz a jó? A,80 B,82 C,84 D,88


Egy négyzet belsejében felvettünk 40 db pontot úgy, hogy a négyzet csúcsait is hozzávéve semelyik három pont sincs egy egyenesen. Összekötjük egymással és a négyzet csúcsaival a pontokat úgy, hogy az összekötő szakaszoknak csak a felvett pontokban, ill. a négyzet csúcsaiban legyen közös pontja.


Legfeljebb hány háromszögre bonthatjuk így a négyzetet?



2018. dec. 26. 00:53
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

[link]


Ha csak 1 pontot veszel fel az 4 haromszogre bontja a negyzetet.


Ha meg egy pontot felveszel az egy haromszoget felbont tovabbi harom masik haromszogre, azaz 1 "nagy@ haromszog eltunik de lesz helyette 3 kicsi. Keplette:


1. pont 4

2. pont 4 - 1 + 3 = 6 haromszogre pontja

3. pont 6 - 1 + 3 = 8 haromszog

..

...

n. pont n * 2 - 1 + 3


tehat 40 pontnal 40 * 2 - 1 + 3 = 82

2018. dec. 26. 01:18
 2/2 anonim ***** válasza:

talan ebben a masik formaban jobban ertheto a keplet:


mindig elveszunk 1 db haromszoget es hozzaadunk 3-at. azaz osszesegeben 2 darab haromszoggel noveljuk mindig. de a legelso pont kivetel, mert ott 4 haromszoggel indulunk, emiatt 40 helyett csak 39 ponttal szamolunk:


39 * 2 plusz a kezdo 4 haromszog


(n - 1) * 2 + 4

2018. dec. 26. 01:27