Egy derékszögű háromszög a és b befogója, valamint c átfogója egész szám.
Az alábbi állítások közül melyik igaz?
– A háromszög beírt körének a sugara egész szám.
– Az abc/a+b+c tört hányados értéke egész szám.
2018. dec. 25. 14:30
1/6 anonim válasza:
Valaki nagyon ra van kattanva a matematikara meg karacsonyi szunetben is, ilyen szorgalmas gyereket meg nem lattam :)
2/6 A kérdező kommentje:
muszáj :/
2018. dec. 25. 16:07
3/6 A kérdező kommentje:
de valaki segíthetne is
2018. dec. 25. 16:23
4/6 anonim válasza:
hanyadik osztalyos feladatok ezek?
5/6 anonim válasza:
A derékszögű háromszög beírt körének sugara:
r=(a+b-c)/2
és mivel a+b azonos paritású c-vel, ezért ez (a+b-c) páros, azaz r egész szám.
Mivel általában r=2T/K, ezért itt
r=ab/(a+b+c)
emiatt pedig
c*r=abc/(a+b+c), tehát ha r egész, akkor ez is egész szám
tehát D) mindkettő igaz
6/6 A kérdező kommentje:
10.-s vagyok , köszi
2018. dec. 26. 00:50