030415 kérdése:

Matematikai feladat: Melyik válasz a jó? A, csak az első B, csak a második C, mindkettő D, egyik sem


Egy derékszögű háromszög a és b befogója, valamint c átfogója egész szám.

Az alábbi állítások közül melyik igaz?

– A háromszög beírt körének a sugara egész szám.

– Az abc/a+b+c tört hányados értéke egész szám.



#matematika #geometria #Derék szögű háromszög
2018. dec. 25. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Valaki nagyon ra van kattanva a matematikara meg karacsonyi szunetben is, ilyen szorgalmas gyereket meg nem lattam :)
2018. dec. 25. 14:38
 2/6 A kérdező kommentje:
muszáj :/
2018. dec. 25. 16:07
 3/6 A kérdező kommentje:
de valaki segíthetne is
2018. dec. 25. 16:23
 4/6 anonim ***** válasza:
hanyadik osztalyos feladatok ezek?
2018. dec. 25. 18:38
 5/6 anonim ***** válasza:

A derékszögű háromszög beírt körének sugara:

r=(a+b-c)/2

és mivel a+b azonos paritású c-vel, ezért ez (a+b-c) páros, azaz r egész szám.


Mivel általában r=2T/K, ezért itt

r=ab/(a+b+c)

emiatt pedig

c*r=abc/(a+b+c), tehát ha r egész, akkor ez is egész szám


tehát D) mindkettő igaz

2018. dec. 25. 19:52
 6/6 A kérdező kommentje:
10.-s vagyok , köszi
2018. dec. 26. 00:50