2018. ápr. 21. 18:19
1/6 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem megy az egyenletrendszer felírása ennél a feladatnál :(
2018. ápr. 21. 18:20
2/6 A kérdező kommentje:
A munkások sebességét kell nézni?
2018. ápr. 21. 18:23
4/6 A kérdező kommentje:
Az egyenletrenszer első fele: a+b=60
A másik feléhez mit írjak?
12+9=(a+b)/6 ez helytelen.
2018. ápr. 21. 19:07
5/6 anonim válasza:
Legyen A az a munamennyiség, amit az első munkás egy óra alatt elvégez és B, amit a másik végez el egy óra alatt. Ekkor:
60*A+60*B=1 (a munka egésze)
12*A+9*B=1/6
Innét megoldható.
6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. ápr. 21. 20:52