Két munkás 60 óra alatt tud elvégezni egy munkát együtt. Ha az első 12 órát a másik pedig 9 órát dolgozik, akkor a munka 1/6 át végzik el. Hány óra alatt tudná elvégezni a munkát a két munkás külön-külön?


2018. ápr. 21. 18:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem megy az egyenletrendszer felírása ennél a feladatnál :(
2018. ápr. 21. 18:20
 2/6 A kérdező kommentje:
A munkások sebességét kell nézni?
2018. ápr. 21. 18:23
 3/6 anonim ***** válasza:
16
2018. ápr. 21. 18:44
 4/6 A kérdező kommentje:

Az egyenletrenszer első fele: a+b=60

A másik feléhez mit írjak?

12+9=(a+b)/6 ez helytelen.

2018. ápr. 21. 19:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Legyen A az a munamennyiség, amit az első munkás egy óra alatt elvégez és B, amit a másik végez el egy óra alatt. Ekkor:


60*A+60*B=1 (a munka egésze)

12*A+9*B=1/6


Innét megoldható.

2018. ápr. 21. 19:39
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. ápr. 21. 20:52