Első ha a link nem jó:
limit ((9)^(n/n)-1))/((3)^(n/n)-1) as n->infinity
Második ha a link nem lenne jó:
limit (5^n+3^n)^(1/n) as n->infinity
2018. dec. 18. 23:27
1/2 anonim válasza:
Az elsőnél triviálisan 1 van a kitevőkben, így ezt kapjuk:
(9-1)/(3-1) = 8/2 = 4
Felteszem, hogy nem ez akart az eredeti feladat lenni, akkor pontosíts.
A másodiknál emelj ki 5^n-ent:
[5^n*(1+(3/5)^n]^(1/n), ez szétszedhető:
(5^n)^(1/n) * ((1+(3/5)^n)^(1/n)
Az első tényező triviálisan 5-höz tart, a második triviálisan 1-hez, 5*1=5, tehát a függvény határértéke 5 lesz.
2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom, igazabol csak a masodik volt a kerdeses, az elsobe csak bem voltam biztos hogy ilyen egyszeru
2018. dec. 19. 18:12