Ezeket a határérték feladatokat hogy kell megoldani?


[link]

Első ha a link nem jó:

limit ((9)^(n/n)-1))/((3)^(n/n)-1) as n->infinity

[link]

Második ha a link nem lenne jó:

limit (5^n+3^n)^(1/n) as n->infinity



2018. dec. 18. 23:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elsőnél triviálisan 1 van a kitevőkben, így ezt kapjuk:


(9-1)/(3-1) = 8/2 = 4


Felteszem, hogy nem ez akart az eredeti feladat lenni, akkor pontosíts.


A másodiknál emelj ki 5^n-ent:


[5^n*(1+(3/5)^n]^(1/n), ez szétszedhető:


(5^n)^(1/n) * ((1+(3/5)^n)^(1/n)


Az első tényező triviálisan 5-höz tart, a második triviálisan 1-hez, 5*1=5, tehát a függvény határértéke 5 lesz.

2018. dec. 19. 09:00
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom, igazabol csak a masodik volt a kerdeses, az elsobe csak bem voltam biztos hogy ilyen egyszeru
2018. dec. 19. 18:12