6os feladatra valaki megoldást?

[link]
2018. dec. 18. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Rajzolj két kört, amelyeknek van metszetük! A bal oldali legyen a sajtos hambi, a jobb oldali az uborkás, a metszet nyilvánvalóan a sajtos-uborkás! A metszetbe írj be 5-öt! Innen mennie kell.
2018. dec. 18. 18:53
 2/2 anonim ***** válasza:

Összesen eladott hamburgerek száma: 14

Sajtos eladott hamburgerek száma: 13

Uborkás eladott hamburgerek száma: 6

Sajtos + Uborkás eladott hamburgerek száma: 5


A halmaz = Sajtos

B halmaz = Uborkás

C halmaz: A és B metszete = Sajtos + Uborkás


C = 5 (Sajtos+Uborkás)

A = 13 - C = 13 - 5 = 8 (Sajtos)

B = 6 - C = 6 - 5 = 1 (Uborkás)

2018. dec. 19. 12:08