Két megoldást csináltam vektorok skaláris szorzásával kapcsolatban:

[link]

Gondolom, elegánsabban is lehetne bizonyítani. Leírnád?



#vektor #skalár-szorzat
2013. máj. 17. 17:26
 1/2 bongolo ***** válasza:

a,b,c vektorok.

Bizonyítandó:

(a·b)·c - (a·c)·b merőleges a-ra.


Ha merőlegesek, akkor a szorzatuk nulla:

((a·b)·c - (a·c)·b)·a = 0


A bal oldal:

= (a·b)·c·a - (a·c)·b·a

a skalárszorzat kommutatív, tehát:

= (a·b)·(a·c) - (a·c)·(a·b)

ami természetesen nulla.

2013. máj. 17. 20:24
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz szépen a választ.
2013. máj. 18. 00:04