Két megoldást csináltam vektorok skaláris szorzásával kapcsolatban:
Gondolom, elegánsabban is lehetne bizonyítani. Leírnád?
#vektor #skalár-szorzat
2013. máj. 17. 17:26
1/2 bongolo válasza:
a,b,c vektorok.
Bizonyítandó:
(a·b)·c - (a·c)·b merőleges a-ra.
Ha merőlegesek, akkor a szorzatuk nulla:
((a·b)·c - (a·c)·b)·a = 0
A bal oldal:
= (a·b)·c·a - (a·c)·b·a
a skalárszorzat kommutatív, tehát:
= (a·b)·(a·c) - (a·c)·(a·b)
ami természetesen nulla.
2/2 A kérdező kommentje:
Kösz szépen a választ.
2013. máj. 18. 00:04