(1+2i-i/z) * (z+4/z) =02013. máj. 16. 18:41
1/1 BKRS válasza:
(1+2i-i/z) * (z+4/z) =0
szorzat akkor 0, ha valamelyik tényező 0,
vagyis vagy
1+2i - i/z = 0
vagy
z+4/z=0
Az első esetben:
1+2i - i/z = 0
z(1+2i) = i
z = i/(1+2i) = i(1-2i)/5= 2/5 + (1/5)i
A második esetben:
z+4/z=0
z²= -4
z = ±2i