Valaki tudná a megoldást? (komplex sz. )

(1+2i-i/z) * (z+4/z) =0
2013. máj. 16. 18:41
 1/1 BKRS ***** válasza:

(1+2i-i/z) * (z+4/z) =0

szorzat akkor 0, ha valamelyik tényező 0,

vagyis vagy

1+2i - i/z = 0

vagy

z+4/z=0


Az első esetben:

1+2i - i/z = 0

z(1+2i) = i

z = i/(1+2i) = i(1-2i)/5= 2/5 + (1/5)i


A második esetben:

z+4/z=0

z²= -4

z = ±2i

2013. máj. 17. 17:10