196/10000-ednek mennyi a 2/3-a?
2018. dec. 17. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
(196/10000)*(2/3)=392/30000=49/3750=0,0130667
2018. dec. 17. 14:05
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Anno egy kör 2/3 részét úgy számoltátok ki, hogy felosztottátok a kört három egyenlő részre, majd abból kettőt kiszíneztetek, és így lett 2/3.

Számok esetén ugyanez a történet:

-felosztod 3 egyenlő részre, vagyis osztod 3-mal:

(196/10000):3 = 196/30000

-majd ebből veszel 2-t, mint az előbb, vagyis szorzol 2-vel:

(196/30000)*2 = 392/30000, ennyi lesz a 196/10000 2/3 része.

Érdemes észrevenni, hogy ugyanazt kaptuk volna, hogyha a számot rögtön (2/3)-dal szorozzuk, ahogyan azt tette az 1. hozzászóló.

Egyébként a törteket illik a legegyszerűbb alakban megadni, tehát egyszerűsíteni kell még; 8-cal tudunk egyszerűsíteni, így 49/3750-et kapunk végeredményül. Ennek tizedes, tört alakját úgy kapjuk, hogy a 49-et elosztjuk a 3750-nel, ami egy végtelen szakaszos tizedes tört lesz.

2018. dec. 17. 14:20
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm így már értem
2018. dec. 17. 14:27