Help me, aki jó matekból, segítene?


Matekból kéne segítség,mert nem nagyon megy,nemtudom hogy hogy kezdhetnék bele.Aki megáldna matektudásával azt örökhálám üldözné...Előre is köszi😙


[link]



2018. dec. 15. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

Annyi a lényeg, h rá kell jönnöd, hogy pl. az 1. példánál, miből lesz az x^2-4x+4, azaz mi volt az a kifejezés, aminek a négyzeteként kaptad meg ezt az egyenletet. Itt pl. (x-2)^2, mivel (x-2)*(x-2)= x^2-4x+4.


Ez ugye azért, mert x*x=x^2 valamint x*(-2)=-2x és ez kétszer (kétszeres szorzat), és a (-2)*(-2)=4 mivel (-)*(-) az plusz (+) lesz.


A többit is ez alapján kell megoldanod. Jó munkát!

2018. dec. 15. 13:13
 2/3 anonim ***** válasza:
39%

Annyi lemaradt, hogy az azonosságokat kell használnod.


1. (a+b)^2=(a+b)*(a+b) => a^2+b^2+2ab

2. (a-b)^2=(a-b)*(a-b) => a^2+b^2-2ab

3. (a+b)*(a-b) => a^2-b^2

2018. dec. 15. 13:16
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

1; Azonosságok használata, nevezetes szorzatok néven is keresheted.

2; Alakítsd teljes négyzetté!

3; Szintén teljes négyzet. Vedd észre, hogy egy (x+a)^2 alakú kifejezés mindig nemnegatív!

4; Trükkös, van, amelyik direkt megoldható, van, amelyik teljes négyzetté alakítva.

5; Szintén teljes négyzettel könnyű.

6; (x-a)(x-b) gyökei?

7; Bontsd fel az előző feladat szorzatát!


Na, kezdj bele, aztán lássuk, mire jutottál!

2018. dec. 17. 09:30