(x-f)²=x²+xf-xf+f²


Vagy pedig ez lesz?


x²-2xf+f²


Szerintem az elsö a jó, de ha a második a jo,akkor miért az?


2018. dec. 11. 04:45
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

A második a jó, nevezetes azonosságoknak nézz utána!


(x-f)²=(x-f)*(x-f)=x^2-xf-fx+f^2=x²-2xf+f².

2018. dec. 11. 05:19
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy lehet ellenőúrizni a képletet, ha számokat írsz bele.

Pl (5-2)^2 = 25 - 2*5*2 + 4 = 25-20+4 = 9


Valóban 3*3 tényleg 9.

2018. dec. 11. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez talán segít jobban megérteni:

[link]

2018. dec. 11. 13:28