Valaki jó kémiás segítene?


Leírtuk kémián, hogy mit jelent a redoxi reakció.

Azt írtuk, hogy az oxigén leadása a redukció és az felvétele meg oxidáció, valamint,hogy redukciónál az anyagok elektronokat vesznek fel, oxidációnál meg elektronokat adnak le.

Aztán utána vettük a hidrogén, mint anyagot.

És azt írtuk ide, hogy a hidrogén jó redukálószer.

De nem értem miért, ha elektront ad le. A redukció meg pont a felvétele az elektronoknak.

És a jódnál is hasonló a helyzet.

Oda szt íruk, hogy oxidálószer. Pedig a jód reakció közben elektronokat vesz fel.

Valaki segítene nekem és elmagyarázná ez miért van?

Előre is köszönöm :)



2018. dec. 6. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Aminél redukció történik az oxidálószer,míg aminél oxidáció az redukálószer. Legkönnyebben az oxidációs számokból tudsz következtetni.
2018. dec. 6. 14:25
 2/3 anonim ***** válasza:
Az oxigénes rész hülyeség. Olyan anyagok is képesek oxidalodni és reduladni amikben nincs oxigén.
2018. dec. 6. 15:01
 3/3 anonim ***** válasza:
65%

A kémia oktatás is fel van építve mint mindegyik tantárgy.


Az oxidációt is be kell valahogy vezetni. Első példa az oxidációra: C + O2 = CO2 . Itt a szén oxidálódik.

Második lépcső az oxidációs számok. C + O2 = CO2 . Az elemek oxidációs száma nulla. A szén oxidációs száma nulláról +4-re változik, oxidálódik, tehát az oxidációs szám növekedése az oxidáció.

Harmadik lépés elektronok. C + O2 = CO2 A szénnek kezdetben volt 6 elektronja, találkozott az oxigénekkel, ezek nagyon szerettek volna nemesgáz elektronszerkezet viselni. Különösen a Neon elektronszerkezetét kívánták meg tehát elszipkáztak tőle 2-2 elektront. Maradt szegény szénnek 2 e , de attól a 6 proton még ott maradt az atommagjában, így a töltése +4-lett. Elektront adott le--> oxidálódott. ( oxigén meg közben redukálódott, de ezt valamiért szégyelli...)


Aztán, hogy az elszipkázott elektronok hol lazulnak többet azt már az elektronegativitások különbsége határozza meg, és ebből az is kiderül hogy milyen a kötés, kovalens, vagy ionos...

2018. dec. 6. 16:22