Kémia házi fealadat! Ki volt jó kémiás? , mi elakadtunk a megoldásban.


Sziasztok!

Valaki tudna segíteni? Lányomnak házi feladat kémiából,ennyi van megadva: 60g magnézium hány g oxigénnel egyesül?

egyenlet:........+.........-

tömegek:.........+.........-

60g-----x

arányok:60g--= x


számtás


eredmény


válasz,szövegesen


2018. nov. 1. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:

2Mg + O2 = 2MgO


Periódus rendszer kézbe vesz, molaris tömegeket megnéz, behelyettesit és már kész is. Nem lesz túl bonyolult mivel láthatod, hogy 1 MOL magnézium 1 MOL oxigénnel fog egyesülni.

2018. nov. 1. 08:17
 2/4 anonim ***** válasza:

2Mg + O2 = 2MgO


2*24 + 32 = 2*(24+16)


Ha 48 g magnézium 32 g oxigénnel egyesül,

akkor 60 g magnézium x g oxigénnel.


x=(60*32)/48

2018. nov. 1. 09:49
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget 😊
2018. nov. 1. 09:53
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

# 2


Azért nem írtam ezt le, mert most a kislány fogja és egy az egyben bemásolja majd házijába a megoldásodat úgy, hogy tökéletesen nem érti aztán a dolgozatban kapja rá a kapát.

Hagyd az embereket picit gondolkodni.

2018. nov. 1. 10:17