Valószínűségszámítás 2 feladat segítség?


Első:

Egy kis vállalkozó 35 autót tart fenn bérbeadásra. Minden egye autón 500 tallér nyeresége van,ha az autót bérbe veszik aminek a valószínűsége 12/35

a, Milyen nevezetes eloszlás ez?Adja meg az eloszlást.

b, Mennyi a vállalkozás átlagos napi nyeresége?


Második:

A skót bakák mellkas körmérete normális eloszlású véletlen változó 95cm várható értékkel és 10cm szórással.A skót bakák hányadának kell 90-es zubbonynál nagyobb?


Hatalmas pacsi aki lenne szíves segíteni!


2018. dec. 6. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:

2.

μ = 95 (cm)

σ = 10 (cm)

x = 90 (cm)

Φ(x) jelölje a normális eloszlás függvényét a fenti paraméterekkel, vagyis P(x <= k) = Φ(k). A standard normális eloszlás 0 várható értékű, és egy szórású. Ennek eloszlásfüggvénye legyen Φ*(y). Ehhez van táblázat:

[link]


A sűrűségfüggvényről tudjuk, hogy a függőleges (ordináta) tengelyre szimmetrikus, vagyis:


φ*(y) = φ*(-y), ebből


Φ*(y) = 1 - Φ*(-y)


y = (x - μ)/σ = -0.5


A kérdés: P(x > 90) = 1 - P(x <= 90) = 1 - Φ*(-0.5) = 1 - (1 - Φ*(0.5) = Φ*(0.5) = 0.6915 = 69.15 %

Látható, hogy, mivel a 90 cm kisebb a várható értéknél (átlagnál), ezért p > 50 %.


(Excel kóddal: "=1-NORM.ELOSZLÁS(90;95;10;1)".)

2018. dec. 8. 16:25
 2/2 anonim ***** válasza:

1.

a) Binomiális eloszlás.

b) Várható érték: np = 35 * 12/35 = 12. Nyereség 12 * 500 = 6 000 tallér.

2018. dec. 8. 16:39