Előre is nagyon köszönöm a segítséget!2018. nov. 25. 13:39
1/3 anonim válasza:
AC(q)= TC(q)/q
TC(q)/q = q^2 – 2q + 5 + 30/q || *q
TC(q) = q^3 - 2q^2 + 5q + 30
Határköltség függvény: MC(q) = dTC(q)/dq (TC függvény q szerinti deriváltja)
dTC(q)/dq = 3q^2 - 4q + 5
Tehát a határköltség függvény: MC(q) = 3q^2 - 4q + 5
Ennek a minimumát szélsőérték számolással meghatározod:
MC'(q) = 6q - 4 = 0 => q=4/6 = 2/3
(MC''(q) = 6 > 0 => tehát valóban minimumnak helye)
Határköltség értéke így: MC(2/3) = ...
(Innen már mennie kell... :D)
2/3 anonim válasza:
1es válaszoló tudnád folytatni? nekem nagy segítség lenne.
3/3 anonim válasza:
MC(q) = 3q^2 - 4q + 5
Határköltség értéke: MC(2/3) = 3(2/3)^2 - 4(2/3) + 5 = 3(4/9) - 8/3 + 5 = 12/9 - 8/3 + 5 = ...
(nincs nálam számológép :P)