Zener dióda adatai: Uz: 5,1 V Izmin:4,8mA Izmax: 80ma Uzmin: 4,95 V Uzmax: 5,25 V a, Számítsa ki a zener dióda dinamikus ellenállását? B? 12V táplálási feszültségnél mekkora ellenállást kell sorba kapcsolni, hogy stabilizátorként használható legyen?


2018. nov. 20. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Javaslom, hogy itt kérdezd meg.

2018. nov. 20. 15:05
 2/2 anonim ***** válasza:

A zener dióda dinamikus ellenállása: r=(Uzmax–Uzmin)/(Izmax–Izmin)=(5,25-4,95)/(80-4,8)=3,989 Ω

A sorba kapcsolandó ellenállás: R=(Ut–Uz)/(It+Iz)

Mivel a terhelő áram ismeretlen, ezért tovább számolni nem lehet.

2021. jan. 31. 19:56