2018. nov. 20. 14:37
1/2 anonim válasza:
2/2 anonim válasza:
A zener dióda dinamikus ellenállása: r=(Uzmax–Uzmin)/(Izmax–Izmin)=(5,25-4,95)/(80-4,8)=3,989 Ω
A sorba kapcsolandó ellenállás: R=(Ut–Uz)/(It+Iz)
Mivel a terhelő áram ismeretlen, ezért tovább számolni nem lehet.