A statikus és a dinamikus ellenállás fogalmát/definícióját valaki letudná nekem írni?
A statikus ellenállás a normál ohmos ellenállás az Ohm törvényével összhangban. Ez a feszültség és az áram aránya, és állandó az adott hőmérsékleten.
Statikus ellenállás = Feszültség / áram
A Dinamikus Ellenállás az ellenállás koncepciója az elektronika PN csatlakozásában. A dinamikus ellenállás az áramváltozást jelenti a VI görbe meghatározott régiójában a feszültségváltozásra reagálva.
Dinamikus ellenállás = dv / dt
A feszültség növelése esetén az áram nem növelhető arányosan. Bizonyos esetekben az áram ténylegesen csökkenhet, amit negatív ellenállásnak is neveznek.
Ezen az oldaon találtam;
A statikus és dinamikus ellenállás a nemlineáris eszközöknél fordul elő, például izzólámpa, termisztor, dióda. Nemlineáris eszközök azok, amelyeknél a feszültség változásával nem arányosan változik az áram. A statikus ellenállás az egyenáramú ellenállás, a dinamikus ellenállás a változásokkal szemben mutatott ellenállás. Nemlineáris eszközöknél a kettő jelentősen eltérhet egymástól.
A statikus ellenállás a munkaponti feszültség osztva a munkaponti árammal: Rs=U/I
A dinamikus ellenállás a munkapont közelében felvett feszültség változáshoz tartozó áramváltozás hányadosa: Rd=ΔU/ΔI
Ahogy 1-es írta, egyes esetekben a dinamikus ellenállás lehet negatív is, ez akkor fordul elő, amikor a feszültség növelésével csökken az áram. Ez csak egy bizonyos tartományban fordul elő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!