A statikus és a dinamikus ellenállás fogalmát/definícióját valaki letudná nekem írni?


2018. jan. 18. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:

A statikus ellenállás a normál ohmos ellenállás az Ohm törvényével összhangban. Ez a feszültség és az áram aránya, és állandó az adott hőmérsékleten.


Statikus ellenállás = Feszültség / áram


A Dinamikus Ellenállás az ellenállás koncepciója az elektronika PN csatlakozásában. A dinamikus ellenállás az áramváltozást jelenti a VI görbe meghatározott régiójában a feszültségváltozásra reagálva.


Dinamikus ellenállás = dv / dt


A feszültség növelése esetén az áram nem növelhető arányosan. Bizonyos esetekben az áram ténylegesen csökkenhet, amit negatív ellenállásnak is neveznek.

2018. jan. 20. 13:21
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezen az oldaon találtam;

[link]

2018. jan. 20. 13:22
 3/3 anonim ***** válasza:

A statikus és dinamikus ellenállás a nemlineáris eszközöknél fordul elő, például izzólámpa, termisztor, dióda. Nemlineáris eszközök azok, amelyeknél a feszültség változásával nem arányosan változik az áram. A statikus ellenállás az egyenáramú ellenállás, a dinamikus ellenállás a változásokkal szemben mutatott ellenállás. Nemlineáris eszközöknél a kettő jelentősen eltérhet egymástól.

A statikus ellenállás a munkaponti feszültség osztva a munkaponti árammal: Rs=U/I

A dinamikus ellenállás a munkapont közelében felvett feszültség változáshoz tartozó áramváltozás hányadosa: Rd=ΔU/ΔI

Ahogy 1-es írta, egyes esetekben a dinamikus ellenállás lehet negatív is, ez akkor fordul elő, amikor a feszültség növelésével csökken az áram. Ez csak egy bizonyos tartományban fordul elő.

2021. jan. 31. 19:47