Valaki segíteni egy matekfeladatban?


Írd az 1 2 3 4 5 6 7 8 9 számok közé a négy alapműveleti jel (összeadás, kivonás, szorzás, osztás) valamelyikét úgy, hogy az eredmény 100 legyen. Keress minél több megoldást?

Valaki ha már csak egyet ír nekem annak is örülnék. Az összes feladat megy de ez felett ülhetnék egy napot is nem tudnám megcsinálni. Előre is köszönöm.



2018. nov. 18. 16:56
 1/4 A kérdező kommentje:
megoldást!**
2018. nov. 18. 16:57
 2/4 vurugya béla ***** válasza:
1+2+3+4+5+6+7+8*9=28+72=100
2018. nov. 18. 18:18
 3/4 vurugya béla ***** válasza:
(1+2)*3 + 4*5 + 6 + 7*8 + 9 = 9 + 20 + 6 + 56 + 9 = 100
2018. nov. 18. 18:24
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem szabad zárójeleket használni, akkor én ezeket találtam:

1+2+3+4+5+6+7+8*9

1+2+3-4*5+6*7+8*9

1+2-3*4+5*6+7+8*9

1+2-3*4-5+6*7+8*9

1+2*3+4*5-6+7+8*9

1+2*3*4*5/6+7+8*9

1-2+3*4*5+6*7+8-9

1-2+3*4*5-6+7*8-9

1-2*3+4*5+6+7+8*9

1-2*3-4+5*6+7+8*9

1-2*3-4-5+6*7+8*9

1*2*3+4+5+6+7+8*9

1*2*3-4*5+6*7+8*9

1*2*3*4+5+6+7*8+9

1*2*3*4+5+6-7+8*9

2018. nov. 18. 18:33