Valaki segítene az alábbi két matekfeladatban?


Hasonlóak lesznek a dolgozatban és ezt gyakorlásnak kaptuk. Egyáltalán neki sem tudok kezdeni.Részletesen leírnád, hogy hogyan kell, meg szeretném érteni. Előre is köszönöm a válaszokat. Nagyon nagy segítség lenne.


a 2-es és a 7-es feladatról lenne szó.


[link]



2017. dec. 7. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megadod a bejeletnkezési adataidat, talán tudok segíteni.
2017. dec. 7. 15:55
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


bocsánat, remélem így jó lesz

2017. dec. 7. 16:03
 3/5 anonim ***** válasza:

7. a)

Összes jármű: x

0,16 x busz

0,24 x motor

0,40 x szg

0,20 x egyéb


Megáll:

0,16 x * 0,80 = 0,128 x busz

0,24 x * 0,60 = 0,144 x motor

0,40 x * 0,65 = 0,260 x szg

0,20 x * 0,75 = 0,150 x egyéb

ÖSSZESEN: 0,682 x jármű

A megállás valószínűsége 0,682.


b)

Az összes nem megálló jármű: 0,682 x

A nem megálló motor: 0,144 x

0,144 x / 0,682 x = 0,211


c)

6-tól 20 óráig van 14 h = 14 * 3600 s = 50400 s

A lámpa 135 máspdpercenként vált zöldre.

50400 / 135 = 373,3

374-szer vált zöldre a lámpa.


A másik feladatot meghagyom másnak.

2017. dec. 7. 16:20
 4/5 anonim ***** válasza:

A b) rész helyesen:

A nem megálló motorok száma: 0,24x * 0,4 = 0,096x

A nem megálló járművek összesen: 0,318x

Annak valószínűsége, hogy egy nem megálló jármű motor: 0,096 / 0,318 = 0,302

2017. dec. 7. 16:52
 5/5 anonim ***** válasza:

2. a)

42 * 16181 = 679602 Ennyit fizet vissza az ügyfél.

679602 / 500000 = 1,359 = 135,9%


b) Ezt nem tudom értelmezni.


c) 12 reklám közül 3 hitel. A 12 közül 4-et néz meg az ember.


12 film közül (12 alatt a 4)-féleképpen lehet 4 filmet kiválasztani. Ez 12! / (4! * 8!) = 495


A 4 megtekintett filmből 9-féleképpen lehet 3-as találat. (3 hitel + 1 nem hitel)


A kettes találat már nehezebb. 3 hitel közül 2-t 3-féleképpen lehet kiválasztani, 9 nem hitel közül kettőt 36-féleképpen. A kettes találatok száma 3 * 36 = 108


Tehát a legalább kettes találatok száma 9 + 108 = 117.

117 / 495 = 0,236 a legalább kettes találat esélye.


Nem vagyok teljesen biztos benne, hogy jó.

2017. dec. 7. 20:28