Egy vállalkozás költség és keresleti függvényei a következők:
C(x) = 4000 + 6x
p(x)= 20-(x/2000)
ahol x a termelési szint (gyártott termékmennyiség).
Határozza meg az optimális termelési szintet, azaz a profitot maximalizáló
2017. dec. 3. 16:42
1/3 anonim válasza:
Csak nem PTE-s vagy?:D
bevétel=x*p(x)
költség=C(x)
profit= π(x)=x*p(x)-C(x)
x*(20-x/2000)-(4000+6x)= 20x-(x^2/2000)-4000-6x=-(x^2/2000)+14x-4000
max profit=π'(x)
π'(x)= (-2x/2000)+14=(-x/1000)+14
egyenlővé tesszük 0-val
(-x/1000)+14=0
14=x/1000
x=14000
2/3 A kérdező kommentje:
Kicsit megkésve,de köszönöm szépen! :)
2017. dec. 6. 21:15
3/3 A kérdező kommentje:
Az lemaradt,hogy igen én is PTE-s vagyok. :D
2017. dec. 6. 21:16