Egy vállalkozás költség és keresleti függvényei a következők:

C(x) = 4000 + 6x


p(x)= 20-(x/2000)


ahol x a termelési szint (gyártott termékmennyiség).

Határozza meg az optimális termelési szintet, azaz a profitot maximalizáló



2017. dec. 3. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak nem PTE-s vagy?:D


bevétel=x*p(x)

költség=C(x)


profit= π(x)=x*p(x)-C(x)


x*(20-x/2000)-(4000+6x)= 20x-(x^2/2000)-4000-6x=-(x^2/2000)+14x-4000


max profit=π'(x)


π'(x)= (-2x/2000)+14=(-x/1000)+14


egyenlővé tesszük 0-val


(-x/1000)+14=0

14=x/1000


x=14000

2017. dec. 3. 19:46
 2/3 A kérdező kommentje:
Kicsit megkésve,de köszönöm szépen! :)
2017. dec. 6. 21:15
 3/3 A kérdező kommentje:
Az lemaradt,hogy igen én is PTE-s vagyok. :D
2017. dec. 6. 21:16