Hány egymilliónál kisebb szám készíthető a 8 és 9 számjegyek felhasználásával?

2018. nov. 10. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
12
2018. nov. 10. 15:43
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

2+2^2+2^3+2^4+2^5+2^6

egyjegyűből 2 van.

2 jegyű: az első helyre 2 szám mehet a másodikra is, azaz négy darab ilyen 2jegyű szám van.

Ugyanígy n-jegyű számból 2^n db ilyen szám van.

2018. nov. 10. 16:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy értelmezem, hogy a pozitív egész számok halmazán kell megoldani a feladatot.


1 jegyű: 2 db

2 jegyű: 2*2=4 db

3 jegyű 2*2*2=8 db

4 jegyű 2*2*2*2=16 db

5 jegyű 2*2*2*2*2=32 db

6 jegyű 2*2*2*2*2*2=64 db


Ezeket összeadva 126 db egymilliónál kisebb pozitív egész szám készíthető a 8-as és a 9-es számjegyekkel.

2018. nov. 10. 16:11
 4/4 vurugya béla ***** válasza:

Ha a tanárod jól viseli az ellenvetést, akkor felhívhatod a figyelmét, hogy pontatlanul fogalmazta a feladatot, mert így jó megoldás a -89 vagy a 9,8 is, és végtelen sok ilyen szám lenne...

Én pl. megdicsérném a diákot, aki ilyenre is gondol...

2018. nov. 10. 22:28