2018. nov. 10. 15:34
2/4 anonim válasza:
2+2^2+2^3+2^4+2^5+2^6
egyjegyűből 2 van.
2 jegyű: az első helyre 2 szám mehet a másodikra is, azaz négy darab ilyen 2jegyű szám van.
Ugyanígy n-jegyű számból 2^n db ilyen szám van.
3/4 anonim válasza:
Úgy értelmezem, hogy a pozitív egész számok halmazán kell megoldani a feladatot.
1 jegyű: 2 db
2 jegyű: 2*2=4 db
3 jegyű 2*2*2=8 db
4 jegyű 2*2*2*2=16 db
5 jegyű 2*2*2*2*2=32 db
6 jegyű 2*2*2*2*2*2=64 db
Ezeket összeadva 126 db egymilliónál kisebb pozitív egész szám készíthető a 8-as és a 9-es számjegyekkel.
4/4 vurugya béla válasza:
Ha a tanárod jól viseli az ellenvetést, akkor felhívhatod a figyelmét, hogy pontatlanul fogalmazta a feladatot, mert így jó megoldás a -89 vagy a 9,8 is, és végtelen sok ilyen szám lenne...
Én pl. megdicsérném a diákot, aki ilyenre is gondol...