Szóval még mindig a matekházimon szenvedek tehát aki tud és van kedve annak megköszönném hogyha segít.


A feladat:

Egy sorozat bármely tagja,az elsőt kivéve,3-mal kisebb,mint az előtte lévő tag 2szerese.Írd fel a sorozat első öt elemét,ha a harmadik tagja -0,6!



2018. nov. 6. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:

a1=2,1

a2=1,2

a3=-0,6

a4=-4,2

a5=-11,4

2018. nov. 6. 22:40
 2/3 anonim ***** válasza:

A sorozat elemeire felírhatsz egy egyenletet:

a(n+1)=2*an-3, azaz az (n+1)-edik elem egyenlő az n-edik elem-szer kettő mínúsz három

Ebbe kell szépen visszahelyettesíteni a számokat

A 3. elemet adták meg: a3=-0,6

Akkor felírható a 2. elemmel: a3=2*a2-3=-0,6

azaz elvégezve az egyenletet (átrendezés): a2=(-0,6+3):2=1,2

Ugyanígy felírhatod az 1. elemre: a2=2*a1-3=1,2

azaz elvégezve az egyenletet (átrendezés): a2=(1,2+3):2=2,1

Ugyanígy a nagyobb elemekre: a4=2*a3-3=2*(-0,6)-3=-4,2

a5=2*a4-3=2*(-4,2)-3=-11,4

A sorozatod tehát:

2,1; 1,2; -0,6; -4,2; -11,4

2018. nov. 6. 22:52
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm❤
2018. nov. 7. 19:18