A logaritmus és a logaritmus azonosságok az matematika éretségin közép vagy emelt szint?


2018. nov. 5. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Középszint, de nagyon elvétve szoktak csak érettségibe rakni belőle.
2018. nov. 5. 20:46
 2/9 A kérdező kommentje:
azért kérdezem mert nem lattam az ideibe se és a tavalyiba se
2018. nov. 5. 20:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan erettsegi ahol igen tavaly pl exponencialis volt. Lehet akar a hosszabb feladatokban akar a rovidebben elvileg kovetelmeny. Hogy mennyire fogjak ezt berakni jovore vagy azutan ezt senki nem tudja. De gondolom kozepszinten nem a legdurvabbat kerdezik. Emelt szinten meg lehet ra szamitani.
2018. nov. 5. 20:53
 4/9 A kérdező kommentje:
csak mert közepszinten akarok es nagyon nem érten ezt el se briom hinni hogy ez még középszint
2018. nov. 5. 20:54
 5/9 A kérdező kommentje:
viccen kivul -1 négyzete mennyi mert ha be utom számologepbe -1 a 2.on akkor ki adja -1 de ha ugy utom be hogy -1x-1 akkor meg 1et ad ki melyik a helyes mert pl 6negyzete 36 de ha ugy ütömbe hogy 6x6 az akkor is 36 en ezt most nem értem akkor -1 nek mennyi a négyzete
2018. nov. 5. 21:05
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Hát igen, tipikus hiba, hogy a maiak már a számológépet sem tudják használni.

Betiltanám az érettségin is, úgysem értenek ezek hozzá.


Azt írtad be gyakorlatilag, hogy -1*1^2. Persze hogy -1 az eredmény. A negatívot nem emelted négyzetre.

Pedig a számológép is ismeri azt az azonosságot, amiről te soha az életben nem hallottál:


(p*q)^2=p^2*q^2.


Tedd zárójelbe a -1-et, és úgy emeld négyzetre! (-1)^2...

2018. nov. 5. 21:22
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Azért, mert úgy ütöd be, hogy -1^2, és a számolóéped ismeri a műveleti sorrendet; először elvégzi a hatványozást, tehát 1*1=1, majd hozzáveszi a negatív előjelet (szoroz (-1)-gyel), így az eredmény -1 lesz. Ha úgy írod be, hogy (-1)^2, máris 1-et kapsz eredménynek.
2018. nov. 5. 21:25
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7.valaszol köszönöm 6.neked is de azért nem lett volna baj ha nem hulyezel le
2018. nov. 5. 21:31
 9/9 anonim ***** válasza:
36%
Neked úgyis mind1, úgy meg fogsz bukni mint a szar
2018. nov. 5. 23:00