Matematika 8. osztaly sürgős!?


A feladat így szól:

Egy vállalkozó 72 000 €-val, azaz 12%-al növelte bevételét az előző évihez képest. Mekkora bevétele volt az előző évben?

Ott akadok el, hogy az alapot nem tudjuk, de a százalék láb az mennyi? 12 Vagy 112 %?

És a százalék értéket sem tudom megoldni...

Valaki segítene? Holnapra kell..



2018. nov. 5. 16:25
 1/7 anonim válasza:
83%

Haver, én 26 évesen hülye vagyok a matekhoz és fogalmam sincs mi az a százalékláb.


De mindig paraszt ésszel gondolkodj.


Ha 12% egyenlő 72 ezerrel és keressük a 100%-ot. Akkor a 100%-ot elosztod 12-vel, az 8,33. Ezt a 8,33 mat pedig beszorzod a 72 ezerrel és kijön az eredmény.

2018. nov. 5. 16:35
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát haver el kell szomoritsalak mert a százat eloaztom 12vel az még 1 % és azt nem 72ezerrwl hanem 100al kell mwgazorozni ahhoz hogy a 100 százalék kijojjon, de nekem nem 100 százalék kell hanem a tavalyi
2018. nov. 5. 16:40
 3/7 anonim válasza:
86%

Az első jól mondja, te szimplán képtelen vagy értelmezni a feladatot.


Ha nem a 100% kell, hanem a tavalyi, akkor az nem a 100%? A tavalyi 100%os bevételnek a 12%-át keresed a példában.


Szövegértés.

2018. nov. 5. 16:53
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem jól mondja, de te sem mondod jól.
2018. nov. 5. 19:52
 5/7 A kérdező kommentje:

De amúgy már megoldottam.

Ti pedig tegyétek el magatokat holnapra!

2018. nov. 5. 19:55
 6/7 anonim ***** válasza:
72000 osztva 12-vel, megkapod a TAVALYI teljes összeg 1%-át. Beszorzod 100-al, és megvan a teljes tavalyi bevétele.
2018. nov. 5. 23:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Ti aztán jóízűt veszekedtek.


Az előző évi bevétel X.


Idén 12 százalékkal több, vagyis 1, 12*X

A bevétel növekedése: 1, 12*X – X

Ez egyenlő a 72000-el.


Tehát 72000 = 1, 12*X – X = 0,12*X


X= 72000 /0,12


Én sem tudom, mi az a százalékláb, meg alap, meg ilyenek, és te is akkor fogod gond nélkül megoldani az ilyen feladatokat, ha egyszerűen csak gondolkodsz , nem pedig a memóriádban kutatsz bizonyos szavak jelentése után.

2018. nov. 6. 15:44