hany mol MgO keletkezik ha 6 gramm magneziumot egetunk el?2018. nov. 4. 11:59
1/1 Arp Du válasza:
Az égés oxigénnel való egyesülés
2 Mg + O2 = 2 MgO
M(Mg)= 24,3 g/mol
6g magnézium anyagmennyisége:
n= m/M= 6g /24,3g/mol= 0,247 mol
0,247 mol Mg égetése -> keletkezik 0,247 mol MgO