hany mol MgO keletkezik ha 6 gramm magneziumot egetunk el?

2018. nov. 4. 11:59
 1/1 Arp Du ***** válasza:

Az égés oxigénnel való egyesülés

2 Mg + O2 = 2 MgO


M(Mg)= 24,3 g/mol

6g magnézium anyagmennyisége:

n= m/M= 6g /24,3g/mol= 0,247 mol

0,247 mol Mg égetése -> keletkezik 0,247 mol MgO

2018. nov. 6. 07:58