Harmadfokú egyenlet, valaki tud segiteni?


Hiányos harmadfokú egyenletig eljutottam,behelyetesítettem a megoldóképletbe,de nem tudtam teljesen befejezni , nem is hiszem hogy jó lenne..valaki megtudná nézni/segíteni ?

Itt egy link :

[link]



2018. nov. 1. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt vannak az egyenlet megoldásai:

[link]


Én úgy csinálnám, hogy megsejtek egy gyököt.

Mivel a konstans 6, így ha van egész gyök, akkor az +-1, +-2, +-3, +-6 között van.


Pár próbával látható, hogy -1 gyöke az egyenletnek.

Ezután elvégezném a polinom osztást (x+1)-vel.

Ekkor maradna egy másodfokú tag, amit könnyebb megoldani.

2018. nov. 1. 13:34
 2/5 anonim ***** válasza:

x^3 + 4 x^2 + x - 6

= (x-1) * (x^2 + 5x + 6)

= (x-1) * (x+2) * (x+3)


x1 = 1

x2 = -2

x3 = -3

2018. nov. 1. 13:36
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

#2 -es vagyok elírtam az x^2 kitevőjét


Javított eredmények


(x+1) * (x-2) * (x-3)


x1 = - 1


x2 = + 2


x3 = + 3

2018. nov. 1. 13:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy látom, hogy a 64/9-ed előjelét írtad el.

64/27-64/9+4/3+6 = 64/27-192/27+36/27+162/27 = 70/27


z^3-13/3*z+70/27=0


Gyökei: z = -7/3, 2/3, 5/3

ezekből ki is jön x=z+4/3 belehelyettesítéssel

x=-1, 2,3

2018. nov. 1. 13:42
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !!
2018. nov. 1. 20:52