Valaki levezetné, elmagyarázná?
(n+1)!+(n+1)!(n+1)-1 = (n+2)!-1
2018. okt. 31. 11:47
1/2 anonim válasza:
Hozzáadsz 1-et:
(n+1)!+(n+1)!(n+1) = (n+2)!
Kiemeled (n+1) faktot
(n+1)! * (1+n+1) = (n+2)!
(n+1)! * (n+2) = (n+2)!
(n+2)! = (n+2)!
2/2 A kérdező kommentje:
Óó, köszönöm a gyors választ, már értem:)
2018. okt. 31. 12:02