Ez a két kifejezés hogy egyenlő egymással (faktoriális)?


Valaki levezetné, elmagyarázná?

(n+1)!+(n+1)!(n+1)-1 = (n+2)!-1



2018. okt. 31. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáadsz 1-et:

(n+1)!+(n+1)!(n+1) = (n+2)!

Kiemeled (n+1) faktot

(n+1)! * (1+n+1) = (n+2)!

(n+1)! * (n+2) = (n+2)!

(n+2)! = (n+2)!

2018. okt. 31. 11:59
 2/2 A kérdező kommentje:
Óó, köszönöm a gyors választ, már értem:)
2018. okt. 31. 12:02