Az alábbi fizika példában valaki segítene?

Egy gépkocsi fékútja 72 km/h sebességről 50 m. Mekkora a gyorsulása? Mennyi ideig tart a fékezés?

2018. okt. 24. 17:30
 1/4 tatyesz ***** válasza:

Gyorsuló mozgásra 2 képlet van:


s=½·a·t²+v₀·t

v=a·t+v₀


adatok:

s=50m

v₀=72km/h=20m/s

v=0m/s


2 egyenlet, 2 ismeretlen (a és t). Meg tudod oldani?

2018. okt. 25. 09:55
 2/4 anonim ***** válasza:
#1 az indexelést és a törtet hogyan tudod leírni ide?
2018. okt. 25. 13:13
 3/4 anonim ***** válasza:

(vt^2-v0^2)/2s = a

Mivel neked vt = 0, a-ra negatív fog kijönni, hiszen lassul (-4 m/s^2).

t = (20 m/s)/(4 m/s^2) = 5 s

2018. okt. 25. 15:44
 4/4 tatyesz ***** válasza:
#2 Karaktertáblából.
2018. okt. 26. 10:06