Egy gépkocsi fékútja 72 km/h sebességről 50 m. Mekkora a gyorsulása? Mennyi ideig tart a fékezés?2018. okt. 24. 17:30
1/4 tatyesz válasza:
Gyorsuló mozgásra 2 képlet van:
s=½·a·t²+v₀·t
v=a·t+v₀
adatok:
s=50m
v₀=72km/h=20m/s
v=0m/s
2 egyenlet, 2 ismeretlen (a és t). Meg tudod oldani?
2/4 anonim válasza:
#1 az indexelést és a törtet hogyan tudod leírni ide?
3/4 anonim válasza:
(vt^2-v0^2)/2s = a
Mivel neked vt = 0, a-ra negatív fog kijönni, hiszen lassul (-4 m/s^2).
t = (20 m/s)/(4 m/s^2) = 5 s