2018. okt. 23. 20:40
1/1 anonim válasza:
Az ülő ember 2 m-re van az ablaktól, 2+98 = 100 méterre az úttól. A hasonló háromszögek miatt az 50-szer távolabb levő útból 50-szer nagyobb hosszt lát, mint az ablak szélessége. Az ablak 1 m széles, az útból 50 m-t lát. A biciklis ezt 5 mp alatt teszi meg, tehát a sebessége 50 m / 5 s = 10 m/s. Ez 10 * 3,6 = 36 km/h.