Mekkora ennek a hullámnak a periódusideje, frekvenciája, amplitúdója, terjedési sebessége?

A tengeren úszó csónakunk a hullámzás miatt folyamatosan emelkedik, süllyed. Egy ilyen ismétlődő periódus hossza 5 s. Két hullámhegy közötti távolság 6 m. A hullámhegy és a hullámvölgy közötti szintkülönbség 4 m. A vízhullámot tekintsük harmonikus hullámnak.
2018. okt. 23. 10:40
 1/1 anonim ***** válasza:

periódusidő: T=5s.

frekvencia: f=1/T=1/5 Hz.

amplitúdó A= 2m.

terjedési sebesség: v=hullámhossz*f=6/5 m/s.

2018. okt. 23. 11:58