A tengeren úszó csónakunk a hullámzás miatt folyamatosan emelkedik, süllyed. Egy ilyen ismétlődő periódus hossza 5 s. Két hullámhegy közötti távolság 6 m. A hullámhegy és a hullámvölgy közötti szintkülönbség 4 m. A vízhullámot tekintsük harmonikus hullámnak.2018. okt. 23. 10:40
1/1 anonim válasza:
periódusidő: T=5s.
frekvencia: f=1/T=1/5 Hz.
amplitúdó A= 2m.
terjedési sebesség: v=hullámhossz*f=6/5 m/s.