A gyalugép kése percenként jár ide-oda. A kés két szélső helyzete közötti távolság 600mm. A vágási sebesség feleakkora mint a visszafutási sebesség. Mennyi a kés vágási és visszafutási sebessége?

2018. okt. 22. 21:17
 1/1 vurugya béla ***** válasza:

600 mm = 0,6 m.

A percből 20 mp a visszafutás és 40 mp a vágás. Mivel v=s/t ezért vágás sebessége = 0,6/40 = 0,015 m/s , visszafutás sebessége = 0,6/20 = 0,03 m/s.

2018. okt. 22. 21:34