, a' a harmadik gyökön ször, a^3' a negyedik gyökön az mennyi?

a^3=,a' a harmadikon

2018. okt. 15. 18:22
 1/8 A kérdező kommentje:
12.-dik gyök alatt ,a^4' szer ,a^9'?
2018. okt. 15. 18:33
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a "harmadik gyökön"? Ilyet sosem mondunk. Most akkor harmadik gyök alatt, vagy a harmadikon? Írd le valami értelmezhető formában is, vagy fotózd be a feladatot.
2018. okt. 15. 18:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Most akkor a második tényező az negyedikgyök(a^3) vagy a^9? Vagy amit kommentbe írtál az már egy másik feladat? Totál értelmezhetetlen amit eddig összehordtál.
2018. okt. 15. 23:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyébként a feladathoz annyit kell tudnod, hogy a gyökjel az gyakorlatilag törtkitevőre emelést jelent.


pl.:

gyök(a^3) = a^(3/2)

köbgyök(a^3) = a^(3/3) = a

negyedikgyök(a^3) = a^(3/4)


Gondolom innentől már látod a mintázatot? A gyököket szépen átírod ilyen alakra, majd a hatványozás azonosságait alkalmazva összevonod a tényezőket.

2018. okt. 15. 23:17
 5/8 A kérdező kommentje:

Bocs, én azt hittem a gyök a hatvány ellentéte oszt alatt, rajta, tökmindegy.


Különben csak azt akartam meg tudni, hogy hogyan kell számokat, amik különböző gyök alatt vannak, összeszorozni.

A kommentem az én tippem az eredményre.

2018. okt. 16. 00:13
 6/8 A kérdező kommentje:
Törtkitevőket nem láttam még. :D
2018. okt. 16. 00:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:


Bocs, én azt hittem a gyök a hatvány ellentéte


Jól hitted.

2018. okt. 16. 10:10
 8/8 anonim ***** válasza:

"Bocs, én azt hittem a gyök a hatvány ellentéte oszt alatt, rajta, tökmindegy."

Nem tudom hányadikba jársz, de ha szigorúan definíció alapján nézzük, akkor a gyökvonás az nem a hatványozás ellentéte. Abban igazad van, hogy általában középiskolában így szokták tanítani, mert könnyebben megjegyezhető.


De, ha nézzük az n. gyök definícióját, akkor egyértelmű, hogy a gyökvonás ugyanúgy hatványozást jelent:


"Páros gyökkitevő esetén:


Definíció: Egy nemnegatív valós szám n-edik páros kitevőjű gyöke az a nemnegatív valós szám, amelynek a n-edik hatványa az eredeti szám.


Páratlan gyökkitevő esetén:


Definíció: Egy valós szám n-edik páratlan kitevőjű gyöke az a valós szám, amelynek a n-edik hatványa az eredeti szám."


Mit mond a definíció? Azt, hogy az n.gyök(a) az az a^n, amelyik az eredeti számot adja vissza. Tehát a^n=eredeti_szám, és mi most az "n"-re vagyunk kíváncsiak. Egy kis

2018. okt. 16. 10:42