s=36
v= 9m/s
9m/s sebességgel elütött korong a jégen 36 méter megtétele után áll meg. Mennyi a súrlódási együttható?
Az átlagsebesség kellene csak, ami teszem azt nem 4. A további részét tudom számolni.
2018. okt. 14. 13:19
1/2 A kérdező kommentje:
s=36m ***
2018. okt. 14. 13:21
2/2 anonim válasza:
Ha a mozgás a négyzetes úttörvény szerinti, akkor a sebesség-idő diagram egy negatív meredekségű egyenes egyenes, amely 9m/s-ról indul a t=0 időpillanattól. Ez azt jelenti, hogy az átlagsebesség 4,5 m/s. (Csak 2-vel kell osztani a 9-et...)
A súrlódáshoz pedig a munkatételt lehet használni:
0.5*v^2=mu*g*s
Minden ismert, csak mu hiányzik.