Valaki leírná ennek az alapfeladatnak a részletes megoldását? (szorzattá alakítás)


Muszáj megértenem először a könnyebbeket.


x^2+16y+64


2018. okt. 11. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Jól megjegyzed, hogy:

(a+b)^2=a^2+2ab+b^2


Ezután ránézel és egyből látod, hogy 64=8^2, 16=2*8


Vagyis

x^2+16x+64 = (x+8)^2


(Gondolom 16x és nem 16y, mert 16y esetén nem tudod szorzattá alakítani.)

2018. okt. 11. 16:15
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Milyen ostoba kérdés, hiszen ez triviális, igen könnyen belátható
2018. okt. 11. 23:13
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez a válasz annyira volt hasznos, mint a létezésed, kedves utolsó :))
2018. okt. 11. 23:59
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 Ne vedd magadra, ezek most már azt is számológépbe írják be, hogy 5*6 mennyi. Nem is csoda, hogy az ilyen, ránézésre látható algebrai kifejezés nehézséget okoz nekik.

Most már az azonosságokat sem kell úgy fejből tudni, mint még az én időmben. Az egész érettségi is le van butítva, mert arról szól az egész, hogy ki mit tud kimásolni helyesen a fv. táblázatból.

Aztán a másolásra adnak egy pontszámot. A röhej, hogy egyetemen még ezt felvételiként el is fogadják... Nevetséges hogy milyen szinvonaltalanság van napjainkban.

2018. okt. 12. 18:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Négyes, aztán meg egyetemen, amikor valamilyen mérnök szakon jön a jó kis matek anal 1, akkor megy csak igazán a sírás
2018. okt. 13. 10:14
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Nem hiszem, hogy ennek jönni fog olyan. Ez nem egyetemre való.
2018. okt. 13. 13:42