Egy jó matekos? 9. -es szorzattá alakítás (SOS, egy anyuka)?


Nyári feladatot kapott a lányom, és bárhogy szeretném, nem tudok neki segíteni benne. Elindulásként kellene segítség, nem szeretném összezavarni. 116/a, h , n , o

117/a, b, e, f,

Előre is nagyon szépen köszönöm, kétségbe vagyok esve, mert nem tudok neki segíteni. Hálás vagyok előre is a segítségért.


2017. júl. 10. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Eltetszene küldeni a feladatokat? Nincs meg nekem a könyv, ha leírja megoldom ;).
2017. júl. 10. 09:21
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Matematika tanár vagyok és szívesen segítek. De a feladatok ismerete nélkül nem megy. Legyen szíves legalább a tankönyvet vagy feladatgyűjteményt megnevezni.
2017. júl. 10. 09:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Végülis csak a lényeg maradt ki. :D
2017. júl. 10. 09:48
 4/9 A kérdező kommentje:

Elnézést, feltöltöttem a képet, csak nem nagyon értek a gépekhez.

LINK:

[link]

2017. júl. 10. 09:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem jó a link sem.

Nem volna egyszerűbb bepötyögni a feladatokat?

Esetleg használhatnál egy normális képfeltöltő oldalt.

[link]

[link]

2017. júl. 10. 10:12
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


Így esetleg?

2017. júl. 10. 10:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Matematika feladatgyűjtemény (sárga csíkos kemény fedeles) 113. oldal

116 feladat (nevezetes azonosságok)

a) a^2-b^2=(a-b)•(a+b)

h) 1-x^2=(1-x)•(1+x)

n) 4x^2-1/25•y^2=(2x-1/5 y)•(2x+1/5 y)

o) 64/81 a^2 - 9/64 b^2=(8/9 a - 3/8 b)•(9/64 a + 3/8b)

117 feladat

a) a^2•b^2-9=(a•b-3)•(a•b+3)

b) 16-x^2•y^2=(4-x•y)•(4+x•y)

e) 4/9 x^2 - 16/25 y^2=(2/3 x-4/5 y)•(2/3 x+4/5 y)

f) 1-0,01a^2=(1-0,1a)•(1+0,1a)

Megjegyzem, hogy a könyv 455. oldalán találhatóak a végeredmények

2017. júl. 10. 11:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen feladatok megoldásához érdemes megismerkedni egy programmal, ami segít a gyakorlásban:

[link]

(Persze ezt a gyereknek üzenem, de anyuka is megnézheti.)

2017. júl. 10. 12:29
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
matematikatanár - egy szó
2017. júl. 10. 20:20