Valaki el tudná magyarázni?Nem értem 😞.Pl ezt:
ax-bx-ay+by
Vagy ezt:
4ax-28a-bx+7b
Aki érthetően el tudja magyarázni annak nagyon hálás leszek!!köszönöm 😊
2017. nov. 23. 17:03
1/4 anonim válasza:
ax - bx - ay + by = x(a-b) + y(-a+b) = x(a-b) - y(a-b) = (x-y) * (a-b)
4ax - 28a - bx + 7b = a(4x-28) - b(x-7) = 4a(x-7) - b(x-7) = (4a-b) * (x-7)
2/4 anonim válasza:
3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!😊😊😊😊
2017. nov. 23. 17:47
4/4 anonim válasza:
#2: Nem unod még ezt a szánalmas önreklámot? Az ember azért jön ide, hogy helyben választ kapjon a kérdésére, nem pedig azért, hogy külső weboldalakat nyisson meg, hátha ott van a válasz elrejtve...
Kérdező: Szorzattá alakítani két módon tudsz. Vagy kiemelsz az egyenletből egy olyan tényezőt, ami mindegyik tagban megvan vagy azonosságot alkalmazol.