Matek házi, szorzattá alakítás?


Valaki el tudná magyarázni?Nem értem 😞.Pl ezt:

ax-bx-ay+by

Vagy ezt:

4ax-28a-bx+7b

Aki érthetően el tudja magyarázni annak nagyon hálás leszek!!köszönöm 😊


2017. nov. 23. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:

ax - bx - ay + by = x(a-b) + y(-a+b) = x(a-b) - y(a-b) = (x-y) * (a-b)


4ax - 28a - bx + 7b = a(4x-28) - b(x-7) = 4a(x-7) - b(x-7) = (4a-b) * (x-7)

2017. nov. 23. 17:21
 2/4 anonim ***** válasza:

Én így írtam le:

[link]

És így magyaráztam el:

https://www.youtube.com/watch?v=Du7rSaTJeMU

2017. nov. 23. 17:43
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!😊😊😊😊
2017. nov. 23. 17:47
 4/4 anonim ***** válasza:

#2: Nem unod még ezt a szánalmas önreklámot? Az ember azért jön ide, hogy helyben választ kapjon a kérdésére, nem pedig azért, hogy külső weboldalakat nyisson meg, hátha ott van a válasz elrejtve...


Kérdező: Szorzattá alakítani két módon tudsz. Vagy kiemelsz az egyenletből egy olyan tényezőt, ami mindegyik tagban megvan vagy azonosságot alkalmazol.

2017. nov. 24. 20:32