Hogyan kell teljes négyzetté alakítani?


Egy feladatot nem értek: g(x)=16x-12+2x^2

Valaki segítsen légyszi



2018. szept. 23. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:
2x^2+16x-12=2(x^2+8x-6)=2[(x+4)^2-6-16]=2(x+4)^2-44
2018. szept. 23. 19:00
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. szept. 23. 19:05