Matek házi, hogyan kell ezt teljes négyzetté alakítani? 4x^2-8x+p=0

2016. nov. 15. 20:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mintha p helyett egy szám állna; kiemelsz 4-et:


4*(x^2-2x)+p


A zárójelen belüli részt teljes négyzetté tudod alakítani: x^2-2x=(x-1)^2-1, vagyis


4*((x-1)^2-1)+p = 4*(x-1)^2-4+p.

2016. nov. 15. 20:16