2016. nov. 15. 20:02
1/1 anonim válasza:
Ugyanúgy, mintha p helyett egy szám állna; kiemelsz 4-et:
4*(x^2-2x)+p
A zárójelen belüli részt teljes négyzetté tudod alakítani: x^2-2x=(x-1)^2-1, vagyis
4*((x-1)^2-1)+p = 4*(x-1)^2-4+p.