Segítség PLS! Hogy kell ezt az egyenlet rendszert megoldani?


X+2/y=1

X+2/y+3=1/2

A perjelek a tortvonalak

PLS segitsetek


2018. szept. 20. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az a feladat amit leírtál akkor nincs megoldás.

De szerintem erre gondoltál:

(x+2)/y=1

(x+2)(y+3)=1/2

Beszorzol a nevezővel mindkét egyenletnél és utána kivonod egymásból a 2 egyenletet, ekkor csak y lesz benne, ezt kiszámolod és visszahelyettesítesz.

2018. szept. 20. 17:52
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ !
2018. szept. 20. 18:01