X+2/y=1
X+2/y+3=1/2
A perjelek a tortvonalak
PLS segitsetek
2018. szept. 20. 17:47
1/2 anonim válasza:
Ha az a feladat amit leírtál akkor nincs megoldás.
De szerintem erre gondoltál:
(x+2)/y=1
(x+2)(y+3)=1/2
Beszorzol a nevezővel mindkét egyenletnél és utána kivonod egymásból a 2 egyenletet, ekkor csak y lesz benne, ezt kiszámolod és visszahelyettesítesz.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ !
2018. szept. 20. 18:01