Valaki segítene? Összezavarodtama fizikaban


Melyik nagyobb?

2000 negyzet dm vagy 2 negyzetmeter


300 kob cm vagy 30000 kobmm

12 ora vagy 1200 sec


2018. szept. 8. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:

egyszerű


ha négyzet akkor a kis 2-es van fent indexben, ebben az esetben 100 a váltó szám


a köb esetében kis 3-mas van itt 1000 a váltószám

a magyarázatuk a 10 hatványai 10^3=1000

10^2=100


ha haladsz a kisebb mértékegység felől a nagyobb felé akkor osztasz ha pedig fordítva akkor szorzol a váltószámmal


2000dm2= 2000/100= 20m2 azaz ez a nagyobb


300 cm3 vagy 30000mm3

mivel 1000 a váltószám ezért 30000/1000=30 cm3 tehát nem ez a nagyobb


az időnél 1 óra az 60 perc, 1 perc 60s azaz 1h=60*60 =3600s


12*3600=43200 s trehát ez a nagyobb


remélem érthető lett:)

2018. szept. 8. 16:26
 2/3 dellfil ***** válasza:

Egy négyzetméter egyenlő száz négyzetdeciméterrel.

Tehát a kétezer négyzetdeciméter húsz négyzetméter.


Egy köbcentiméter egyenlő ezer köbmilliméterrel.

Tehát háromszáz köbcentiméter háromszázezer köbmilliméter.


Egy óra egyenlő háromezer-hatszáz másodperccel.

Tehát tizenkét óra negyvenháromezer-kétszáz másodperc.


A fentiekből már könnyen választhatsz, hogy melyik a nagyobb... :)


dellfil

2018. szept. 8. 16:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom mindnekineeek
2018. szept. 8. 21:31