Az xOy koordinata rendzerben adott A (-1;3) es B (1;5) pontok . Hat. Meg az AB szakasz felezomerolegesenek egyenletet?


#koordináta-rendszer #felezomeroleges egyenlete
2018. aug. 30. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:
-x+4
2018. aug. 30. 11:12
 2/2 anonim ***** válasza:

Kicsit bővebben kifejtve: Azt látjuk a szimmetriából, hogy az A B pontokon átmenő egyenes y=4-nél metszi az y tengelyt. Vagyis ennek az egyenlete: y=x+4. Azaz a meredekség m=1.

A felezőmerőleges szimmetria miatt az (0,4) ponton átmegy. A meredeksége pedig az előzőnek a negatív reciproka, azaz -1 lesz. Ezért valóban y=4-x a keresett egyenes egyenlete.

2018. aug. 30. 16:32