#koordináta-rendszer #felezomeroleges egyenlete
2018. aug. 30. 10:34
2/2 anonim válasza:
Kicsit bővebben kifejtve: Azt látjuk a szimmetriából, hogy az A B pontokon átmenő egyenes y=4-nél metszi az y tengelyt. Vagyis ennek az egyenlete: y=x+4. Azaz a meredekség m=1.
A felezőmerőleges szimmetria miatt az (0,4) ponton átmegy. A meredeksége pedig az előzőnek a negatív reciproka, azaz -1 lesz. Ezért valóban y=4-x a keresett egyenes egyenlete.