a) sqrt ( (a^2+b^2) /2) >= (a+b) /2
b) sqrt (ab) >= (2ab) / (a+b)
2018. aug. 20. 15:28
1/2 anonim válasza:
Négyzetre kell emelni, rendezni és ha azonosságra jutunk, akkor a kezdeti feltétel is igaz volt.
a,b>=0 feltételezés mellett:
1)
(a^2+b^2)/2>=(a+b)^2/4
2*(a^2+b^2)>= a^2+2ab+b^2
a^2-2ab+b^2>=0
(a-b)^2>=0
Azonosságra jutottunk.
2)
ab>=4a^2b^2/(a+b)^2
(a+b)^2>=4ab
a^2+2ab+b^2>=4ab
a^2-2ab+b^2>=0
(a-b)^2>=0
Azonosságra jutottunk.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. aug. 20. 15:43