2018. aug. 19. 18:45
1/3 anonim válasza:
Mit nem értesz ezen? Zérus kezdősebességet feltételezünk:
Mozgási energia=m*v^2/2.
potenciális energia=m*g*h
egyenlővé teszed őket, és láss csodát, v=gyök(2*g*h).
2/3 bongolo válasza:
Kicsit bővebben:
Kezdetben áll a test 25 m magason, ekkor csak helyzeti energiája van (a mozgási energiája nulla):
E₁ = m·g·h
Miután leesett, csak mozgási energiája van (a helyzeti nulla, mert lent van):
E₂ = 1/2·m·v²
Az energia-megmaradás miatt ez a kettő egyforma:
E₁=E₂
m·g·h=1/2·m·v²
stb. (Az 'm' ki is esik, tehát feleslegesen adták meg, hogy 2 kg-os a test. Nem baj...)
3/3 anonim válasza:
"ez a kettő egyforma"
helyesen: egyenlő.