Leesik egy 2kg-os test 25m magasról. Mekkora sebességgel ér földet? (munkatétel vagy energiamegmaradással)

2018. aug. 19. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Mit nem értesz ezen? Zérus kezdősebességet feltételezünk:


Mozgási energia=m*v^2/2.

potenciális energia=m*g*h


egyenlővé teszed őket, és láss csodát, v=gyök(2*g*h).

2018. aug. 19. 19:19
 2/3 bongolo ***** válasza:
52%

Kicsit bővebben:

Kezdetben áll a test 25 m magason, ekkor csak helyzeti energiája van (a mozgási energiája nulla):

E₁ = m·g·h


Miután leesett, csak mozgási energiája van (a helyzeti nulla, mert lent van):

E₂ = 1/2·m·v²


Az energia-megmaradás miatt ez a kettő egyforma:

E₁=E₂

m·g·h=1/2·m·v²

stb. (Az 'm' ki is esik, tehát feleslegesen adták meg, hogy 2 kg-os a test. Nem baj...)

2018. aug. 19. 22:24
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

"ez a kettő egyforma"


helyesen: egyenlő.

2018. aug. 20. 13:02