Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi ennek a gyöknek az értéke?

Mennyi ennek a gyöknek az értéke?

Figyelt kérdés

(x^2+4) a gyök alatt

vagy

(9+4*x^2)/9 a gyök alatt.

Nem lehet valahogy kivinni a gyökjel alól?


2010. jún. 19. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát kivinni nem nagyon fogsz tudni semmit, mert mindegyik összeg, az meg ugye nem bontható gyökjel alatt. Az "értéke" pedig pontosan annyi, mint ami a kérdésben szerepel.
2010. jún. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
hát ez a kérdés így hülyeség, mert se kikötés, se egyenletrendszer, szóval elég sok minden lehetne...
2010. jún. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszoló, nem hülyeség a kérdés, mint ahogy az elsőben írtam is, ezeknek az "értéke" gyök alatt(x^2+4) és gyök alatt ((9+4*x^2)/9). Nem a változó értékére volt kíváncsi. Vagyis lehet, hogy arra, akkor viszont a kérdés volt pontatlan. De önmagában értelmezhető.
2010. jún. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
jó azt értem, hogy ön magában értelmezhető, de ha csak arra volt kiváncsi akkor pedig fölösleges volt a kérdés .)
2010. jún. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igazad van 18:23, nem a változó értékére voltam kíváncsi, csak gondoltam, hogy mindegyik tagnak van pontos gyöke, és valamilyen módon ki lehetne vinni.
2010. jún. 19. 18:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, mert az osszeg maga nem feltetlenul negyzetszam.
2010. jún. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor ilyen szep ertekeket latok mindig verzik a szivem, hogy nem lehet beloluk gyokot vonni:D De valoban nem lehet vele mit csinalni sajnos.
2010. jún. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!