2018. júl. 29. 21:16
1/2 sharkxxx válasza:
p_légkör = 101325 Pa (Légnyomás.)
Ro_viz = 1000 kg/m^3 (A víz sűrűsége.)
g = 9,80665 m/s^2 (Nehézségi gyorsulás.)
h = ? m (A vízolszlop magassága.)
-----------
(A legmagasabb vízoszlop az lesz, aminek a nyomása megegyezik a légnyomással.)
p_légkör = p_viz
p_viz = F/S (S - A vízoszlop keresztmetszetének területe.)
F = m*g (F - A vízoszlop ereje.)
m = Ro_viz*V (V - A vízoszlop térfogata.)
V = h*S
(Az előző képleteket összevonva a következő képlet kapjuk:)
p_légkör = Ro_viz*h*g
h = p_légkör/(Ro_viz*g)
h = 101325/(1000*9,80665)
h = 10,33 m
A légnyomás 10,33 m magasra nyomja fel a vizet a csőben.
2/2 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm
2018. júl. 30. 12:13