Függőlegesen feldobunk egy követ 15 m/s kezdősebességgel. Milyen magasra emelkedik?

2018. júl. 28. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

a= -10 m/s^2

v= a*t + v0

s=(a/2)*t^2 + v0*t + s0


tudjuk továbbá, hogy v=0-hoz tartozó időpontban keressük az s-t


0= -10*t + 15 t=1,5s


be kell helyettesíteni s-re és megkapjuk az utat

2018. júl. 28. 20:26
 2/5 anonim ***** válasza:

eléggé zavaros, amit az 1-es ír... hogy lehet 0=1.5s?

Tiszta baromság az a válasz.

Az első három képlet mégcsak jó, de az is jól túlbonyolítva, felesleges paraméterekkel.


Meg minek is kéne ide három képlet, mivel egy képlet elég:


h=v^2/(2g).


kérdés?

2018. júl. 29. 09:41
 3/5 anonim ***** válasza:

t=1,5s


mert egyébként kettő az ismeretlen, előbb ki kell számolni mikor csökken 0-ra a sebesség, ott magasság maximuma

egyébként meg egyetemet végeztem a témában csak tudom, hogy miről van szó koma :)

2018. júl. 29. 09:46
 4/5 anonim ***** válasza:

"Meg minek is kéne ide három képlet, mivel egy képlet elég:"


ha szeretnéd, hogy olyan elképzelése legyen a fizikáról, hogy az képletmagolásokról szól, akkor csak nyugodtan

levezetés nélkül nem ér semmit az a képlet

2018. júl. 29. 09:55
 5/5 anonim ***** válasza:

"egyébként meg egyetemet végeztem a témában csak tudom, hogy miről van szó koma"


Hát akkor egész nyugodtan visszaadhatod a mucsuraröcsögi dékánnak a főiskolai oklevélnek titulált papírodat.

Mert ilyen hiányos és pontatlan tudásra még Dunaújvárosban sem adnak főiskolai oklevelet, nemhogy egyetemi diplomát...



Először is szállj magadba, mert nem azt írtad, hogy t=1,5s, hanem azt hogy


"0= -10*t + 15 t=1,5s"


Ami úgy hülyeség ahogy van.


-egyrészt mert egyenletnek csak két oldala van, de a tiednek három;

-és az eleje-vége sem stimmel, mert ellentmondás. Ennek belátása általános iskola 2.osztály. Sajnálom, hogy ezen a szinten sikerült megmaradnod.


"ha szeretnéd, hogy olyan elképzelése legyen a fizikáról, hogy az képletmagolásokról szól, akkor csak nyugodtan

levezetés nélkül nem ér semmit az a képlet"


Hát a tied meg annyit sem ér. Hibás is, zavaros is, a számítások ellentmondóak.

Amúgy a mai középiskolai fizika oktatás azon már rég túl van, hogy ne képleteket tanítsanak.


Ott van legálisan a fv. tábla, ki lehet másolni mindent, nem kell érteni hozzá semmit.


Matematikából szintúgy ez van. Azt már csak félve merem felhozni, ha valaki algebrai egyenletrendszerről hallott egyáltalán, mert akkor nem lenne nagy mutatvány a


g=v/t

h=g*t^2/2


két egyenletből álló egyenletrendszerből az időt kiküszöbölni, amiből rögtön adódik az én képletem h=v^2/(2g).


Azt még jobban félve merem említeni, hogy az energiamegmaradást van aki még ismeri -e manapság.


Mert akkor tudná az illető, hogy a potenciális energia m*g*h, a mozgási energia meg m*v^2/2.


Ha egyenlővé tenné a kettőt akár egy tudatlan buta ember, abból is rögtön megkapná az én képletem...



Na hát ennyit a képletekről...

2018. júl. 29. 19:40