Fizika? 1. ) A labdát 20 m/s kezdősebességgel függőlegesen feldobták. Számítsd ki a labda mozgásának sebességét és elmozdulását 3 s-mal. A mozgás megkezdése után!

2. ) A testet 3 m/s kezdősebességgel függőlegesen feldobták. Mekkora magasságon csökken a sebesség a harmadára?
2014. okt. 6. 17:32
 1/1 Angelo84 ***** válasza:

függőleges felfelé hajításról van szó, amit google-be beírva azonnal megtalálsz.


x=v0*t-g/2*t^2


v0=20 m/s

g=9,81 m/s^2

t=3 s


behelyettesítesz és meg van az első feladatra az eredményed.


A második feladat kissé komplikáltabb, de csak azért mert két egyenleted lesz, de ugyanezeket használod.

Ennél az esetnél a pillanatnyi sebesség képletét is be kell iktatni.


v=v0-g*t

ahol v=1/3*v0


x=v0*t-g/2*t^2


az első egyenletből kifejezed t-t és beírod a második egyenletbe:


1/3v0=v0-g*t

t=2/3*v0/g


-->

x=v0*2/3*v0/g-g/2*(2/3*v0/g)^2


v0 és g is ismert, tehát megint behelyettesítesz és kész is vagy.

2014. okt. 8. 18:23