Nulla ellentettje nulla, vagy nullának nincs ellentettje?2018. júl. 27. 20:23
2/3 anonim válasza:
Definíció szerint egy szám reciproka az a szám, amelyet ha megszorzunk vele, akkor 1-et kapunk, például az 3-nak 1/3, mivel 3*(1/3)=3/3=3, 2/5-nek 5/2, mivel (2/5)*(5/2)=10/10=1, -1/8-nak -8, mivel (-1/8)*(-8)=8/8=1
Tegyük fel, hogy a 0 reciproka a k szám, tehát igaz, hogy 0*k=1, azonban ha egy szorzatban tényezőként szerepel a 0, akkor a szorzat értéke 0, tehát 0=1, ami ellentmondás.
A nullának van ellentettje, ami, érdekes módon, önmaga.