Gordita kérdése:

A feladat a következő lenne: Bizonyítandó, hogy a valós nxn-es nilpotens mátrixok által generált altér éppen a nulla nyomú mátrixokból áll. Segítene valaki?


2018. máj. 6. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Miben kell segítség?
2018. máj. 6. 16:28
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
50%
Igen, segítenék. De nem látom, hol kellene, mert nem írtál semmit.
2018. máj. 7. 22:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Tom!

De írta, leírta, hogy mit kell bizonyítani.


Most nincs még meg, de úgy kellene, hogy mindkét irányt belátjuk: ha egy mátrix nilpotens, akkor a nyoma nulla.

Illetve fordítva: a nulla nyomú mátrixok lineáris kombinációi nilpotensek.


Annyit tudok segíteni, hogy a mátrixok nyomára érvényesek az alábbiak:

(1) Tr(A+B)=Tr(A)+Tr(B)

(2) Tr(k*A)=k*Tr(A)

(3) Tr(A*B)=Tr(B*A)


Vagyis a Tr függvény invariáns a lineáris kombinációra.

2018. máj. 8. 17:20