Hogy van ez helyesen ez matekban?


Hogy kell helyesen értelmezni ezt a két alakot? Miért?


[link]


2018. júl. 18. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

4 2÷3= (4x3+2)÷3= 14÷3

Tehát 4+2÷3= (4x3)÷3+2÷3=14÷3


Tehát a 4 2÷3 = 4+2÷3


Remélem érthető volt, csak így tudtam leírni

2018. júl. 18. 20:31
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szorzásként. Mert ez a matek kialakult "helyesírása" szerinti értelmezés. (Ez még nem matematika, csak konvenció...)
2018. júl. 18. 20:33
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó, szerintem ez azt takarja, hogy 4 egész kétharmad, az pedig nem szorzás
2018. júl. 18. 20:47
 4/13 anonim válasza:
29%

Ilyen nincs, ez nem megfelelő.

Legalábbis a jelenlegi tudásaim szerint. (10. oszt)


x * (szer) 3/2 az 1,5X.


x + (meg) 3/2 az pedig 2,5X már.

2018. júl. 18. 21:12
 5/13 anonim válasza:
29%

Utolsó vagyok


*x + (meg) 3/2 az pedig 1X + 1,5


De így se felel meg.

2018. júl. 18. 21:13
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre a helyes válasz az, hogy mindkettő helyes lehet, értelmezéstől függően.

Amikor összeadásként értelmezed, az nem más, mint az úgynevezett vegyestört alakja a számnak, viszont általában szorzásként értelmezzük ezt az alakot. Általában a felmerült feladatból egyértelműen kiderül, hogy melyik alakot értik alatta, például lehet az, hogy egy rúd hosszát "5 egész 4/9" alakban adják meg, ekkor a rúd hossza 5+(4/9) lesz, és nem 5*(4/9). Ha különösebben nem utal rá semmi, akkor mindig szorzást értünk ezen az alakon. Azonban a vegyestört alak könnyedén átírható törtalakra, tehát ha nagyon nem muszáj, akkor az "5 egész 4/9"-et inkább 49/9-ként adják meg, és nincs félreértés.

Igazából a vegyestörttel 6. osztály után nem is nagyon fogsz találkozni, pont azért, hogy ne lehessen összekeverni a vegyestörtet a szorzással.

2018. júl. 18. 21:38
 7/13 A kérdező kommentje:
#1 Bocsi, de nem értem :(
2018. júl. 18. 22:11
 8/13 A kérdező kommentje:
#4 De létezik ilyen, és vegyes törtnek hívják.
2018. júl. 18. 22:13
 9/13 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm, így már értem!
2018. júl. 18. 22:13
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

1. vagyok, én is a vegyestörtre szerettem volna kilyukadni, csak nem ismertem a megnevezést és így telon nehéz volt leírni


(Köszi valaki, aki lepontozott :) )

2018. júl. 18. 22:58
1 2